ТОП-10 популярных новостей
Як попросити номер телефону дівчини, щоб вона точно захотіла з тобою зустрітися 07.05.2024 — Психология отношений — 0 10 тонких ознак, що дівчина незадоволена вашими відносинами, але мовчить про це 06.05.2024 — Психология отношений — 0 Названо найнебезпечнішу секс-позу у світі 06.05.2024 — Секс — 0 П'ять речей, переоцінених чоловіками 02.05.2024 — Психология отношений — 0 6 питань, які допоможуть врятувати розмову 01.05.2024 — Психология отношений — 0 9 егоїстичних причин, чому колишні хочуть повернути стосунки 29.04.2024 — Психология отношений — 0 12 ознак, що ти випрошуєш кохання у дівчини 25.04.2024 — Психология отношений — 0 Як відповідати на компліменти, щоб отримувати їх частіше 25.04.2024 — Карьера — 0 10 жартів, які зрозуміють лише люди з великим членом 24.04.2024 — Юмор — 0 3 якості жінок, у яких закохуються з першого погляду 24.04.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Богатые все время учатся. Бедные и так все знают.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

5 наукових причин, чому деякі люди не люблять дарувати та отримувати подарунки

26.12.2023 — Юмор
5 наукових причин, чому деякі люди не люблять дарувати та отримувати подарунки

Обмін подарунками на новорічні свята — чудова традиція, яка допомагає відчути особливу близькість з тими, хто тобі дорогий. Але деякі люди не прагнуть її підтримувати.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Вони не люблять дарувати та отримувати подарунки, і на це може бути кілька причин.

 

Це є великим стресом

Багато людей перед святами відчувають справжній стрес, у тому числі від того, що потрібно купувати подарунки. Психолог Марджорі Дельбер зі США вивчила феномен дарування подарунків з погляду поведінки споживачів.

Вона зауважила: Нерідко подарунки впливають на взаємини із тими, кому ти їх вручив. А також існує безліч норм і неписаних правил, пов'язаних з ними. І це може бути значним стресовим фактором, що впливає на те, чи ти любиш робити сюрпризи для друзів і отримувати їх натомість.

Наприклад, існує традиція взаємності, яка може приносити незручність та напружувати. Знаючи, що ти отримаєш подарунок, тобі доводиться готувати сюрприз для того, хто його підготував.

А це далеко не завжди приносить задоволення. Дратувати може і те, що потрібно подарувати йому подарунок, рівний продуманості і цінності, щоб не здатися скнаром.

Ще одним джерелом занепокоєння може стати прагнення ідеальних подарунків. Ти намагаєшся зрозуміти, що підійде кожному з твоїх друзів, витрачаючи на це багато часу, фінансів та сил. Як результат, ти вигораєш і втрачаєш задоволення від того, що готуєш і отримуєш сюрпризи.

 

Особливості реакції на погані подарунки

Цікаво, що люди по-різному реагують на погані подарунки. Одні просто забувають про цю неприємність, не втрачаючи святкового настрою, а інших така ситуація може довести до сліз та стійкої ненависті до сюрпризів.

Психолог Елізабет Данн провела дослідження, яке показало, чим може бути зумовлена така різниця у реакції. Учасники опитування повідомили, що почуваються менш близькими з тими, хто вручив поганий подарунок, особливо якщо справа стосується їхніх романтичних партнерів.

Примітно, що згідно з результатами дослідження чоловіки гостріше реагують на сюрпризи, що не сподобалися їм, ніж жінки.

Так що цілком можливо, що одного разу, отримавши виключно поганий подарунок, ти міг розчаруватися у святковій традиції та відгородитись від неї.

 

Почуття провини та обов'язку

Деякі люди почуваються винними, коли отримують компліменти чи дорогий подарунок. Вони почуваються ніяково через те, що інша людина витратила свій час і фінанси для того, щоб зробити їм сюрприз.

Особливо сильне почуття провини можна відчути, коли отримуєш подарунок і тобі нема чого дати людині натомість. Або коли твій сюрприз людині не подобається.

Саме такий досвід може стати на заваді для того, щоб з радістю обмінюватися сюрпризами з іншими людьми.

Лорі Сантос, професор психології Єльського університету США, каже: Отримання дорогого подарунка може змусити людину відчути себе неповноцінною, якщо вона не в змозі подарувати щось аналогічною вартістю. А ще чужа щедрість нерідко стає причиною заздрощів чи відчуття, що ти робиш недостатньо.

Крім того, подарунки можуть подарувати не радість, а відчуття, що ти мусиш тому, хто їх підніс.

Особливо часто потреба компенсувати увагу та щедрість виникає у людей, які недоотримали любові та уваги від батьків. Вони просто не розуміють, як діяти в такій ситуації, і почуваються винними.

 

Дорофобія

При дорофобії людина відчуває страх і паніку щоразу, коли їй доводиться дарувати чи отримувати подарунки.

Свята стають для нього по-справжньому тривожною та неприємною подією. Є кілька причин, чому може розвинутись дорофобія.

По-перше, страх може викликати сам подарунок — так буває, коли в дитинстві людині підготували веселий розіграш, який її налякав, або отриманий сюрприз виявився для нього емоційно травмуючим.

По-друге, страх подарунків може виникнути як наслідок пережитої маніпуляції. Людина, яка потрапила в таку ситуацію, сприймає чужу щедрість як спосіб натиснути на неї і контролювати її вчинки. Таким чином, навіть безкорисливі подарунки здаються йому чимось неприємним і страшним.

По-третє, дорофобія може бути наслідком булінгу та іншого неприйнятного відношення. Наприклад, якщо людину принизили при врученні подарунка, вона може зненавидіти сюрпризи всією душею та боятися повторення неприємної ситуації у святкові дні.

 

Соціальна тривожність

Американський професор нейробіології Марк Лірі вважає, що ненависть до отримання та дарування подарунків може бути наслідком соціальної тривожності — занепокоєння тим, як тебе сприймають і оцінюють інші люди.

Марк пояснює: Інтенсивну увагу з боку оточуючих, двозначність та неможливість контролювати ситуацію є тригерами тривоги. І коли тобі доводиться відкривати подарунок в оточенні близьких або дарувати його самому, приковуючи погляди всіх, хто є в кімнаті, ти відчуваєш моральний дискомфорт.

Також, за словами Марка Лірі, отримання подарунків часто є неоднозначною ситуацією. Ти ніколи не будеш упевнений у тому, як відреагує на твій сюрприз інша людина та як надалі складеться ситуація.

До того ж, викликати занепокоєння може і твоя власна реакція. Завжди є ризик не висловити належного рівня вдячності людині, від якої одержав подарунок, навіть якщо сюрприз тобі сподобався.

Замішання чи надмірний спокій, який мимоволі проявляєш, може бути сприйнято дарувальником як ознака невдоволення та зачепити його почуття. А це призводить до образ, поганого враження про тебе і нерозуміння.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Гаджеты 0 Samsung представил смартфон со складным экраном Карьера 0 8 ежедневных привычек, которые незаметно опустошают твой кошелёк Вокруг света 0 Во Флориде открыли парк по мотивам "Аватара" Психология отношений 0 Что делать, если ты чувствуешь, что не интересен своей девушке В курсе 0 Новый трейлер "Тихоокеанского рубежа-2" Психология отношений 0 Ученые разобрались, почему женщинам нравятся мужчины с вредными привычками Юмор 0 11 основных типажей бывших девушек Юмор 0 Жіночі недоліки, які ти не помічаєш, коли закоханий Юмор 0 Как отвечать на неудобные вопросы девушки своего лучшего друга В курсе 0 Вийшов перший тизер-трейлер «Бітлджуса-2» В курсе 0 Ольга Куриленко в трейлере хоррора "Мара" Секс 0 Зачем в сексе нужен принцип согласия Психология отношений 0 #говоритженщина: что нужно женщине для счастья Звезды 0 Хейлі Бібер у святковій кампанії Calvin Klein Звезды 0 Алина Гросу в откровенной фотосессии MAXIM Вокруг света 0 19 лучших мест для европейских каникул Секс 0 Главные ошибки при оральном сексе Психология отношений 0 8 скрытых причин, почему отношения вызывают у тебя раздражение Карьера 0 Найден возраст, когда мужчину больше всего одолевает уныние Звезды 0 Белла Хадид снялась в клипе Offset в бикини
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.